רכיבה טיפולית – הסדרים עם קופות חולים

חוות צהלה עובדת בשיתוף עם קופות החולים לאומית, מאוחדת וכללית. מומלץ לבדוק נוהל לזכאות טיפולים מול הקופה.

רכיבה טיפולית* — החזר 80% מההוצאה עד 59 ₪ לטיפול. עד 30 טיפולים בשנה (20 טיפולים במכסת הטיפולים בתחום התפתחות הילד מעבר למכסה). *הטיפולים נכללים במכסת הטיפולים בתחום  התפתחות הילד בשב”ן. עד 100 טיפולים בתקופת הסכם.

רכיבה טיפולית לילדים עד גיל 12 למבוטחי “מאוחדת שיא” בלבד. ההחזר עומד על 75% מהעלות, עד סכום של 85 שקלים לטיפול. ההגבלה ל 24 טיפולים בשנה. הטיפול מצריך אישור של יועץ מטעם הקופה.

עמיתי קופת חולים “כללית מושלם” מקבלים את ההטבות הבאות לפי סוג הביטוח המושלם שברשותם. כל עמית בגילאים 3 עד 17 כולל ובעל ותק של לפחות 6 חודשים בביטוח המושלם זכאי למכסה שנתית של: מושלם זהב 30 טיפולים בכל שנה קלנדרית. עליו לשלם עלות השתתפות עצמית של 45 ש”ח לטיפול .הזכאות מוגבלת ל-100 טיפולים לעמית בכל תקופת החברות בתוכנית. מושלם פלטינום לקוחות פלטינום זכאים ל-25 טיפולים נוספים בכל שנה קלנדרית. עליו לשלם עלות השתתפות עצמית של 45 ש”ח לטיפול .הזכאות לטיפולים לעמית בכל תקופת החברות בתוכנית לא מוגבלת. הטיפול יינתן לאחר שההפניות המתאימות יועברו ויאושרו ע” הקופה והמטופל יוגדר כעמית “מושלם”. חשוב לציין בזמן ההרשמה לאיזו תוכנית משתייך המטופל זהב/פלטינום. קיימות שתי אופציות לקבל את הזכאות: אופציה א – מספיקה הפנייה אחת בלבד מהגורם המפנה- חשוב שיהיה ע”ג ההפנייה את מספר הרישיון של המפנה.  הפניה ממרכז התפתחות הילד בקהילה/ביה”ח. הפניה של פסיכולוג התפתחותי / קליני / שיקומי / רפואי. הפנית נוירולוג ילדים. הפניית אורטופד. הפנית פסיכיאטר ילדים. רופא ילדים מומחה ברפואה התפתחותית. אופציה ב – הפנייה משולבת -נדרשות שתי הפניות נפרדות – חשוב שיהיה ע”ג ההפנייה את מספר הרישיון של המפנה. 1. הפנית רופא ראשוני (משפחה/ילדים) + המלצה של מטפל פרה רפואי (עובד/ת סוציאלית, מרפא/ה בעיסוק, פיזיותרפיסט/ית ,מרפא/ה בדיבור). 2. הפנית רופא ראשוני (משפחה/ילדים) + אבחון פסיכודידקטי הממליץ על הטיפול.

יתרונות רכיבה טיפולית

חיזוק הביטחון העצמי

הרכיבה הטיפולית מביאה אף ליתרונות פסיכולוגיים ורגשיים כגון חיזוק הביטחון העצמי ושיפור ההערכה העצמית של המטופל. מספקים לרוכב הזדמנות לשפר את המודעות העצמית כאשר עצם העובדה שהרוכב “יכול לעשות” משפרת את ההערכה והדימוי העצמי שלו.

שיפור הערכה עצמית

היחסים המיוחדים הנרקמים עם הסוס מספקים לרוכב הזדמנות לשפר את המודעות העצמית כאשר עצם העובדה שהרוכב “יכול לעשות” משפרת את ההערכה והדימוי העצמי שלו.

תכנית טיפול אישית

הרכיבה הטיפולית הינה אינדיבידואלית, ותכנית הטיפול לכל ילד מתוכננת באופן פרטני על פי ראיון מקדים עם ההורים והצוות המטפל, ובהתחשב בהפניות הרלוונטיות. מטרות הטיפול גם הן משתנות בין כל ילד וילד, ואף במהלך הטיפול עצמו התכנית משתנה בהתאם להתקדמות הילד.

לתאום פגישה לרכיבה טיפולית חייגו 055-6626773

או השאירו פרטים ונחזור אליכם